Okulumuz

Özel Deniz Kabuğu Anaokulu'na Hoş Geldiniz

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak kurulan okulumuz,depreme dayanıklı, güvenli ve yeni bir binada, seçkin eğitim kadrosu ile yola çıktı.


ÇEVRE

Çocuklarımızın gelişiminde oyunun ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Bunun için okul öncesi düzeyine uygun olarak her detay sevgiyle düşünülerek özenle hazırlanmış bir okul ortamı hazırladık. Ayrıca açık havanın da önemini unutmadık.Geniş, ferah, yeşillikler içinde bir bahçe de hazırladık.

 

DENİZ KABUĞU ANAOKULU ‘ nda çocuklarımız kazanacakları bilgiyi, edinecekleri tecrübeyi ezbere dayalı bir sistemle değil; tanıyarak, sorgulayarak ve deneyim kazanıp yaşayarak öğrenirler. Çocuklarımız özgüveni yüksek, isteklerini ve duygularını dile getirebilen, kendilerini rahatça ifade ederken başkalarının haklarına saygı gösterebilen, disiplin ve benlik duygusu gelişmiş, toplumda bir birey olduğunun farkına varmış, örf ve analerine bağlı, ülkesine ve yaşadığı coğrafyaya saygılı ” farkında” olan bireyler yetiştirilmektedirler.

nilüferde anaokulu
bursada-anaokulu

Vizyonumuz

” GÜVEN İÇİNDE,HAYATI BENİMSEYEN,SEVGİ DOLU ÇOCUKLARIN NEŞELİ SESLERİNİ DUYACAĞINIZ ÇOK ÖZEL BİR DENİZ KABUĞU.  “

Sizlerin bizlere emaneti olan çocuklarınızın geleceklerini şekillendirirken onların;

* Gelenek ve göreneklerine saygılı,

* Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı,

* Sevgi, güven ne hoşgörü anlayışının hâkim olduğu,

* Aile değerlerini önemseyen,  çevre ve doğa sevgisinin verildiği,

* Araştıran, soru soran, keşfeden,

* Paylaşımcı, sorumluluk sahibi,

* Meraklı, aktif ve neşeli,

* Tuvalet alışkanlığı, yemek yeme alışkanlığı gibi öz bakım becerilerini kazanmış,

* Geleceğe hazır, kendine güvenen bireyler olmasına katkı sağlamaktır.

BİLİYORUZ Kİ ; “SEVGİ VE GÜVEN ORTAMINDA BÜYÜYEN ÇOCUKLAR SEVMEYİ, GÜVENMEYİ, HAYATA GÜLÜMSEYEREK BAKMAYI ÖĞRENİR.”

Sizden aldığımız en değerli emanet olan çocuğunuzun  çağdaş dünyanın başarılı bir bireyi olması yolunda ilk sosyal adımları atarken,ona sevgiyle bakarak hem eğlenceli hem de emniyetli, keşfedeceği çok şey olan yepyeni bir dünya ile tanışmak için iyi eğitmenlerle doğru bir ortam hazırladık.

Deniz Kabuğu ismi ile her zaman en iyiyi hedefleyen, yenilikçi,her çocuğun ayrı ve özel olduğu bilincinde, çocukların altın çağı olan okul öncesi çocuklarına yönelik yüksek nitelikli bir anaokulu sunuyoruz.